Aktuálně

Na vlně pomoci proti bezmoci: Paní Iveta v soukolí úřadů
24. května 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Paní Iveta v soukolí úřadů

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Mezi nimi je i paní Iveta, která se kvůli nemoci paradoxně ocitla na úřadu práce, ačkoli práce schopna není.

Na vlně pomoci proti bezmoci: Šance na nový život paní Kamily
19. května 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Šance na nový život paní Kamily

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Mezi nimi je i padesátiletá paní Kamila (jméno jsme pozměnili), která se s podlomeným zdravím a po nelehkém životním období náhle ocitla bez peněz – a bez reálné šance na nový start.

Na vlně pomoci proti bezmoci: Rozpočet paní Heleny
16. května 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Rozpočet paní Heleny

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Na Charitu Česká republika se obrátila i paní Helena, která sama vychovává sedm dětí, s nimiž nyní musela zůstat doma. Už předtím byl rodinný rozpočet napjatý; teď hrozilo, že se úplně zhroutí.

Podpořte dobrou věc a oslaďte život sobě i svým dětem
15. května 2020 Články o akcích

Podpořte dobrou věc a oslaďte život sobě i svým dětem

Máme za sebou těžké období. Abychom mohli zabezpečit chod našich služeb a péči o klienty, museli jsme zcela nečekaně vynaložit nemalé prostředky za ochranné pomůcky. Vydali jsme už více než 200 tis. Kč, které bychom však potřebovali na nákup auta pro Pečovatelskou službu. 
  
Připravili jsme proto pro vás příležitost, jak nás můžete podpořit a zároveň si pochutnat. Stavte se za námi 1. června na Den dětí mezi 10-17 h do kavárny Chutě zvu tě v Tišnově (nám. Komenského 103). Budeme mít pro vás připravené v omezeném množství zákusky připravené vítězkou soutěže Peče celá země Petrou Burianovou. Nebude chybět ani drobný program pro děti a soutěž o poukaz na výtečný Petřin dort. Výtěžek z akce půjde na nákup nového automobilu pro Pečovatelskou službu naší oblastní Charity.

 Charitní bazar Baltazar spouští nový online e-shop s použitým oblečením
12. května 2020 Diecézní charita Brno

Charitní bazar Baltazar spouští nový online e-shop s použitým oblečením

Charitní bazar Baltazar už šestým rokem sbírá a rozděluje nepotřebné oblečení a textil. Pomocí 30 sběrných kontejnerů a centrálního skladu získal za poslední tři roky 1 571,7 tun textilu. Tyto oděvy vydává zdarma potřebným, nebo prodává zájemcům v 6 bazarech po celém Brně. Jen za rok 2019 si lidé díky Baltazaru přerozdělili 89 tun šatstva. Nově mohou zájemci využít unikátní e-shop, který Charita zahájila. Zakoupením použitého textilu v e-shopu lidé podpoří samotnou existenci projektu Baltazar, který se díky koronavirové pandemii dostal do finančního propadu o více než 350 tisíc korun.

Aktuální dění na našich službách
3. května 2020 Články o akcích

Aktuální dění na našich službách

Vedoucí jednotlivých služeb pro vás natočili v minulých dnech krátká videa, v kterých se dozvíte, s jakými mimořádnými opatřeními se museli sžít, jaká omezení na službách stále platí a za jakých podmínek službu poskytují.
Doufáme, že to nejhorší máme snad za sebou, v nejbližší době nás čeká postupné rozvolňování protikoronových opatření a  těšíme se opět na plné fungování našich služeb a kontakt s klienty.
Pro aktuální informace sledujte také naše FB stránky.

Sběr postniček proběhne během měsíce května
1. května 2020 Články o akcích

Sběr postniček proběhne během měsíce května

Vzhledem k rozvolňování vládních opatření se můžeme od konce dubna opět setkávat  na bohoslužbách, i když ještě v omezeném počtu. Prosíme tedy všechny, kdo jste se s námi zapojili do letošní sbírky Postní almužna, o odevzdání postniček do vašich kostelů během měsíce května.

Na Klubu se nezahálí
1. května 2020 Články o akcích

Na Klubu se nezahálí

Během omezeného provozu našeho nízkoprahového zařízení Klub Čas jeho pracovníci rozhodně nezahálí. Pracují na úpravách vnitřních prostor. Po otevření služby se klienti nízkoprahu mohou těšit na novou podobu kuchyňského koutu. Děkujeme městu Tišnov  za podporu i financování úprav.    

Vytíženost krizových linek vzrostla o stovky procent. Lidé jsou pod stále větším psychickým tlakem
24. dubna 2020 Charita Česká republika

Vytíženost krizových linek vzrostla o stovky procent. Lidé jsou pod stále větším psychickým tlakem

Přesně před šesti týdny vláda vyhlásila v České republice nouzový stav. Charita i celá řada dalších nevládních organizací zareagovaly okamžitě a zveřejnily telefonní čísla krizových a informačních linek, na které se lidé potřebující se zorientovat v nové situaci či hledající pomoc mohli obracet. První analýzy svědčí o tom, že tato pomoc byla velmi potřebná. Vytíženost linek při srovnání s loňskem stoupla několikanásobně.

Naše občansko-právní poradna je vám k dispozici
15. dubna 2020 Články o akcích

Naše občansko-právní poradna je vám k dispozici

V souvislosti s koronavirovou pandemií dochází k mnoha specifickým situacím v zaměstnání, v komunikaci s věřiteli, bankami nebo úřady. Mnozí lidé se v důsledku nejrůznějších opatření mohou ocitnout v obtížné životní situaci.  V těchto případech se můžete obrátit na sociální pracovníky a právníky naší charitní Poradny PORTA.