Aktuálně

Charita pro Libanon
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si nejméně 135 obětí a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si několik desítek mrtvých a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Charitní bleší trh měl úspěch. Potkáme se znovu 12. září.
4. srpna 2020 Články o akcích

Charitní bleší trh měl úspěch. Potkáme se znovu 12. září.

Děkujeme všem, kdo jste svou koupí nebo darem na Charitním bleším trhu přispěli ke krásnému výtěžku 6 666,- Kč, který využijeme na provoz Domácího hospice Porta Vitae. Akce se líbila a mnozí jste nám přislíbili darovat další sportovní potřeby i užitečné věci z vašich domácností. Najdete nás tedy i 12. září na Tišnovských bleších trzích na náměstí Míru. Budeme rádi, pokud nás opět podpoříte.

Klub Čas na tišnovském koupališti
3. srpna 2020 Články o akcích

Klub Čas na tišnovském koupališti

Každou srpnovou středu od 11 do 15 hod najdete pracovníky Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klub Čas na tišnovském koupališti. Připravený je fotokoutek i několik sportovních aktivit.

Dones, co ti přebývá. Odnes si, co ti schází.
16. července 2020 Články o akcích

Dones, co ti přebývá. Odnes si, co ti schází.

Navštivte 30. července od 10 do 18 hod před tišnovskou prodejnou Albert náš Charitní bleší trh. Dejte věcem druhou šanci a zároveň podpořte dobrou věc. Udělat to můžete dvojím způsobem. Darujte nám pěkné funkční věci, které nepotřebujete, ale někomu jinému mohou ještě dobře sloužit. Anebo si naopak něco pěkného za dobrovolný příspěvek vyberte. Výtěžek akce podpoří Domácí hospic Porta Vitae. 

Společně jsme dokázali pomoci
2. července 2020 Články o akcích

Společně jsme dokázali pomoci

Děkujeme všem, kdo jste se zapojili do sbírky Postní almužna a během předvelikonočního půstu odkládali do postniček finance za své odřeknuté požitky. Společně se nám ve farnostech tišnovského děkanství podařilo vybrat částku 43 097 Kč, kterou jménem vás všech předáme rodičům 12leté Kačenky, která se narodila se zdravotním hendikepem. 

Zveme vás na DOBROpiknik
16. června 2020 Články o akcích

Zveme vás na DOBROpiknik

Zveme všechny, kdo s námi již jako dobrovolníci spolupracují i všechny, kdo se k tomu teprve odhodlávají na letošní DOBROpiknik. Nenechte si ujít akci, která spojuje všechny lidi ochotné pomáhat. Piknik, který děkuje DOBROVOLNÍKŮM.
Piknik, který informuje o DOBROVOLNICTVÍ.
Piknik, plný DOBRÝCH věcí a DOBRA, na kterém vám bude DOBŘE.  

Nové zdravotnické pomůcky zkvalitní péči o hospicové pacienty
16. června 2020 Články o akcích

Nové zdravotnické pomůcky zkvalitní péči o hospicové pacienty

Náš domácí hospic se díky podpoře Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové rozrostl o další dvě zdravotnické pomůcky, které významným způsobem zkvalitní péči o naše pacienty . Kyslíkový koncentrátor a lineární dávkovač léků pomohou pacientům i pečujícím rodinám.
Za celý tým naší hospicové péče, pacienty i pečující rodiny Nadaci OLgy Havlové děkujeme!

Domácí hospic Porta Vitae se  představuje
7. června 2020 Články o akcích

Domácí hospic Porta Vitae se představuje

Co znamená domácí hospicová péče, komu je určena a co nabízí? Zvládnu péči o svého nevyléčitelně nemocného blízkého a kdo mi s tím pomůže? Na všechny otázky kolem domácí hospicové péče vám rádi odpoví pracovníci domácího hospice Porta Vitae, které najdete v úterý 9. června od 8 do 16 hod před Chytrou lékárnou v Tišnově (na nám. Komenského). Přijďte nám říct váš životní příběh, popovídat se a zeptat na vše, co vás zajímá. Naším posláním je zajištění důstojného života nevyléčitelně nemocných v jejich domácím prostředí. Společně s pečující rodinou dokážeme zajistit odbornou péči a zároveň zachovat jistotu domova.

Máme vítěze soutěže o dort
3. června 2020 Články o akcích

Máme vítěze soutěže o dort

Gratulujeme paní Lucii Duchoňové, která se stala vítězkou slosování o dort od Petry Burianové.  Na nové auto pro Pečovatelskou službu přispělo na naší akci  "Sladkosti pro dobrou věc"  a prostřednictvím darovacího portálu Darujme.cz  téměř 150 dárců, které jsme zařadili do slosování.  Vítězce gratulujeme a ještě jednou všem děkujeme za podporu naší Pečovatelské služby.