Aktuálně

Stále „Jsme ze stejné planety“
9. listopadu 2022 Charita Česká republika

Stále „Jsme ze stejné planety“

Putovní výstava „Jsme ze stejné planety“, kterou pro Charitu Česká republika nafotil Jindřich Štreit, je k vidění ve Škodově paláci v přízemí pražského magistrátu (Jungmannova 35/29). Vystavené fotografie  budou divákům přístupné od 1. do 30. listopadu. Štreitovy fotografie jsou doprovázené příběhy, které sepsala Martina Vašíčková a dokreslují nám náhled do života cizinců, kteří se rozhodli žít v České republice.

Dobrovolnické centrum na Tišnovsku
31. října 2022 Články

Dobrovolnické centrum na Tišnovsku

Charita Tišnov vždy s vděčností vítá každou dobrovolnickou pomoc. To, jak je práce dobrovolníků potřebná a důležitá, jsme si všichni uvědomili bělem několika minulých let, kdy nám covid, tornádo na jižní Moravě i válka na Ukrajině opět připomněli, že solidarita a ochota nezištně pomáhat je jedním ze základních pilířů našeho lidství a že rozvoji dobrovolnictví je třeba se více věnovat. Naším přáním a cílem je tak vytvořit na Tišnovsku stabilní Dobrovolnické centrum a rozšířit nabídku dobrovolnické pomoci.

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále
21. října 2022 Charita Česká republika

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes uskutečnil ceremoniál předávání cen Charity. Níže představujeme devět oceněných.

Společný projekt města a Charity  "Práce za stravenky"  se vydařil
20. října 2022 Články

Společný projekt města a Charity "Práce za stravenky" se vydařil

Tento týden jsme zakončili společný projekt Oblastní charity Tišnov a Města Tišnova „Práce za stravenky“, kterého se účastnili nejen lidé bez domova, ale i lidé v sociální nouzi, s kterými se setkáváme v rámci naší Charitní záchranné sítě. Od jara až do konce října se každý čtvrtek zájemci o práci účastnili  sběru odpadků na lokalitách určených městem. Za odvedenou práci získali stravenku.

17. říjen: Mezinárodní den boje proti chudobě
17. října 2022 Charita Česká republika

17. říjen: Mezinárodní den boje proti chudobě

Je smutnou skutečností, že pro miliony lidí na celém světě je chudoba stále ještě nezvratitelnou každodenní realitou. Aby na tuto humanitární katastrofu upozornila, vyhlásila Organizace spojených národů 17. říjen Mezinárodním dnem za odstranění chudoby. Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení (EAPN), jejíž součástí je i Charita Česká republika, právě u příležitosti tohoto dne oficiálně zveřejnila zprávu Poverty Watch 2022, která každoročně mapuje vývoj a situaci chudoby v Evropě včetně naší země.

Mezi uprchlíky je dvakrát více vysokoškoláků než v české populaci, odhaluje kampaň Začít společně
7. října 2022 Charita Česká republika

Mezi uprchlíky je dvakrát více vysokoškoláků než v české populaci, odhaluje kampaň Začít společně

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR na dnešní tiskové konferenci pořádané v prostorách sídla Charity ČR, která je jednou z jeho členských organizací, představilo kampaň Začít společně. Ta nese podtitul „přišli s málem, přinášejí mnohem víc“ a jejím cílem je podpora pozitivního přijetí ukrajinských uprchlíků českou veřejností a důraz na oboustranný přínos integrace.

Koláč pro hospic přinesl na podporu domácí hospicové péče 196 789 Kč
7. října 2022 Články

Koláč pro hospic přinesl na podporu domácí hospicové péče 196 789 Kč

První říjnová středa už tradičně patří podpoře domácí hospicové péče a sbírce Koláč pro hospic, do které se zapojili jednotliví dárci, pracovní kolektivy i organizace z Tišnovska a Kuřimska a svými dary v celkové výši 196 789 Kč podpořili charitní Domácí hospic Porta Vitae. Toto číslo nemusí být ještě konečné. S koláči už nás sice nepotkáte, ale on-line je možné sbírku podpořit ještě do 31. října.

Charita nabídne Koláč pro hospic v centrech měst regionu
29. září 2022 Diecézní charita Brno

Charita nabídne Koláč pro hospic v centrech měst regionu

Ve středu 5. října pořádá Diecézní charita Brno tradiční sbírku Koláč pro hospic. Od ranních hodin získají lidé v Jihomoravském kraji a v části Vysočiny informace o paliativní péči a za dobrovolný příspěvek mohou ochutnat sladký koláč. Akcí Koláč pro hospic chce Charita seznámit veřejnost se službami péče o nevyléčitelně nemocné, kterou poskytuje, a získat pro ni finanční podporu.

Podzimní bleší trhy proběhnou 1. října
27. srpna 2022 Články

Podzimní bleší trhy proběhnou 1. října

Podzimní  tišnovské bleší trhy proběhnou v sobotu 1. října a již tradičně na nich najdete také charitní stánek. Stejně jako v minulých ročnících výtěžek bleších trhů poputuje na charitní Domácí hospic Porta Vitea. Podpořit nás můžete dvojím způsobem. Darujte nám to, co už doma nevyužijete, ale někomu jinému by mohlo ještě dobře sloužit, nebo si něco zajímavého za dobrovolný příspěvek u nás vyberte.

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje
24. srpna 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

Před půl rokem vpadla ruská armáda na území suverénního státu Ukrajina. V reakci na ruskou vojenskou agresi jsme bezprostředně vyhlásili sbírku Charita pro Ukrajinu, která byla původně zamýšlená jako akutní pomoc obyvatelům země zasažené ruskou mocenskou rozpínavostí a násilnou invazí. Zároveň jsme se začali připravovat na systematičtější pomoc pro uprchlíky na našem území, aniž bychom tušili, že válečný konflikt rozpoutá nejhorší uprchlickou krizi, jakou Evropa nezažila od druhé světové války.