Aktuálně

Roušky rozdáme těm, kteří si je sami pořídit nemohou
25. února 2021 Články o akcích

Roušky rozdáme těm, kteří si je sami pořídit nemohou

Více než 4 500 ks chirurgických roušek dnes obdržela Charita Tišnov ze státních hmotných rezerv. Roušky jsou distribuovány přes Potravinovou banku, s kterou dlouhodobě spolupracujeme. Naším společným cílem je dostat roušky k lidem, kteří si je sami pořídit nemohou. Prostřednictvím Charitní záchranné sítě tak budou směrovány k lidem v sociální nouzi, osobám z vyloučených sociálních skupin nebo do nízkoprahových zařízení.

Výzva vládě: Charita znovu žádá o nekrácení Evropského sociálního fondu
22. února 2021 Charita Česká republika

Výzva vládě: Charita znovu žádá o nekrácení Evropského sociálního fondu

Vláda České republiky na svém zasedání 22. února 2021 naposledy projedná alokaci ESF+ a návrh Pravidel pro spolufinancování, jak jej předložilo Ministerstvo financí. Nyní je tedy poslední šance její dosavadní rozhodnutí zvrátit. Napsali jsme proto novou výzvu české vládě.

Nové telefony společnosti Huawei míří k našim terénním pracovníkům
19. února 2021 Články o akcích

Nové telefony společnosti Huawei míří k našim terénním pracovníkům

Zástupci společnosti Huawei předali naší oblastní Charitě dvacet kusů telefonů Huawei Y6. Ty budou sloužit pracovníkům terénních služeb, v rámci kterých poskytujeme domácí péči. První telefony už zamířily k našim pečovatelkám a sestřičkám, které pečují o klienty v jejich domácím prostředí. Jsou tedy celý den v terénu. Během svých cest potřebují být v kontaktu s klienty, ale i s kolegy ze služby a telefon je tak jejich nezbytným vybavením. Nově je budou naši pracovníci využívat i na pomoc seniorům s registrací na očkování proti onemocnění COVID 19.

Postní almužna začíná Popeleční středou
17. února 2021 Články o akcích

Postní almužna začíná Popeleční středou

Období předvelikonočního půstu je již tradičně spojeno se sbírkou Postní almužna. Sbírka probíhá ve farnostech tišnovského děkanství a spojuje Charitu s farnostmi ve snaze pomoci. Jde o návrat ke starobylé postní tradici – almužně. Obdobné akce se již delší dobu konají i v jiných evropských zemích a v České republice má sbírka také více než 10letou tradici. Principem sbírky je odkládat si běhěm předvelikonočního půstu prostředky ušetřené za odřeknuté požitky. Výtěžek sbírky věnují farnosti ve spolupráci s místní Charitou na zvolený záměr.

Tříkrálová sbírka 2021 v Diecézní charitě Brno podle prvních průběžných výsledků vynesla 17 282 438
16. února 2021 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021 v Diecézní charitě Brno podle prvních průběžných výsledků vynesla 17 282 438

První průběžný výtěžek Tříkrálové sbírky na území brněnské diecéze (v Jihomoravském kraji a části Kraje Vysočina) je ke dni 15. 2. 2021 celkem 17 282 438 korun. Celková částka je složena z 3 859 064 korun, které lidé poslali Diecézní charitě Brno prostřednictvím online kasičky a z  13 423 374 korun, které přispěli do volně přístupných pokladniček na veřejných místech. Diecézní charita Brno upřímně děkuje všem, kteří Tříkrálovou sbírku podpořili. Kvůli náročným podmínkám je dosavadní výtěžek ve srovnání s loňskou sbírkou o 12 954 007 korun menší. Tříkrálová sbírka 2021 probíhala vlivem pandemie mimořádně online, bez tradičního koledování nebo veřejných doprovodných akcí.

Máme sečteno! Výtěžek Tříkrálové sbírky ukázal vaši ochotu pomáhat.
15. února 2021 Články o akcích

Máme sečteno! Výtěžek Tříkrálové sbírky ukázal vaši ochotu pomáhat.

Tříkrálová sbírka 2021 – poněkud netradičně bez jediného tříkrálového koledníka, s pokladničkami pouze na veřejně přístupných místech a poprvé v on line prostoru. Tento ročník sbírky, který nám zprvu přidělával vrásky na čele, se velmi brzy změnil v souběh mnoha úžasných událostí, na jejichž konci je pro Charitu Tišnov krásný výtěžek 1 253 516 Kč. Děkujeme za úžasnou spolupráci našim asistentům, pracovním kolektivům, obcím, organizacím i farnostem. Děkujeme za všech více než 140 míst, kde jste byli ochotni umístit tříkrálovou pokladničku, za vaše nabídky pomoci, za práci našich dobrovolníků i za vaše milé vzkazy a štědré příspěvky do sbírky.

Máme vítěze tříkrálové soutěže!
1. února 2021 Články o akcích

Máme vítěze tříkrálové soutěže!

Máme výherce naší tříkrálové soutěže! Každý ze 45 zaslaných obrázků betlémských hvězd a třech králů dostal své číslo a byl zařazen do fotogalerie, kterou si můžete prohlédnou v článku níže. Čtyři z těchto krásných obrázků  jsme vylosovali a poputují k nim naše ceny.
Všem zúčastněným děkujeme, že jste s námi šířili tříkrálové poselství a vítězům gratulujeme!

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí
19. ledna 2021 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Až do neděle 24. ledna mohou lidé podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní ročník je v mnoha ohledech zvláštní. V prodlouženém termínu sbírky nejsou v zasněžených ulicích tři králové, ale koleda probíhá především ve virtuálním světě. V menších obcích a městech se organizátorům daří také umísťovat volně přístupné kasičky.

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online
13. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Částku 2 163 861 Kč poslali během Tříkrálového koncertu diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem připomenout.

Tříkrálová soutěž
13. ledna 2021 Články

Tříkrálová soutěž

Máme výherce naší tříkrálové soutěže! Ze 45 obrázků betlémských hvěz, každý dostal své číslo a byl zařazen do fotogalerie, kterou si můžete prohlédnou v článku níže. Čtyři z těchto krásných obrázků  jsme vylosovali a poputují k nim naše ceny:   4. cena - výtvarná sada - vyhrává obrázek č. 17 - jedno z dětí školní družiny ZŠ Předklášteří 3. cena - stavebnice Lego - vyhrává obrázek č. 32 - hvězda od Aničky a Klárky 2. cena - Dino puzzle 1000 dílků - vyhrává obrázek č. 11 - jedno z dětí školní družiny ZŠ Předklášteří 1. cena - společenská hra Nova Luna - vyhrává obrázek č. 34 - 1.A ZŠ 28. října Tišnov Gratulujeme!