Aktuálně

Šlápněte do toho letos s Charitou
5. května 2021 Články o akcích

Šlápněte do toho letos s Charitou

Šlápněte do toho letos s Charitou a podpořte domácí hospic. Udělejte něco zdravého pro své tělo a něco dobrého pro druhé. Znásobte při sobotním výšlapu TJ Sokol Tišnov své ušlé/ujeté kilometry pro naši Charitu. Vyberte si trasu jako obvykle a zaplaťte startovné. Pokud se v průběhu nebo na konci akce rozhodnete udělat dobrý skutek, znásobte své kilometry libovolnou částkou (např. 5 Kč/km, 10 Kč/km, 20 Kč/km) a podpořte naši sbírku na zakoupení nového vozu pro charitní domácí hospic. 

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin
28. dubna 2021 Diecézní charita Brno

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin

Do sobotní Sbírky potravin, kterou pořádá Česká Federace potravinových bank, lidé darovali celkem 10 793 kg potravin a drogerie. Diecézní charita Brno pravidelně využívá darů z této sbírky na pomoc ohroženým maminkám a rodinám s dětmi, sociálně potřebným klientům poraden, opuštěným seniorům, lidem bez domova či z azylových domů.

Daránek dětem: Život těch nejmenších v azylovém domě
26. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Život těch nejmenších v azylovém domě

Rostíkovi je pět let a většinu života prožil v azylových domech. V tom současném bydlí s maminkou a mladším bratrem Tomáškem teprve krátce. Oba kluci jsou moc šikovní a rádi si hrají s ostatními dětmi. Spoustu času tráví venku na zahradě nebo na blízkém hřišti, ale lítostivě pokukují po dětech, které se tam prohánějí na kole, koloběžce nebo na odrážedle.

Darovali jste 326 kg potravin
25. dubna 2021 Články o akcích

Darovali jste 326 kg potravin

326 kg potravin jste věnovali během jarního kola Sbírky potravin v tišnovské prodejně Albert. Sbírka se přímo v Tišnově konala poprvé a její výtěžek nás velice mile překvapil. Děkujeme, že jste si nenechali ujít tuto příležitost pomoci a darovali potraviny pro rodiče samoživitele, seniory a rodiny i jednotlivce v nouzi. Dopady dlouhotrvající pandemie přivádí do našich služeb stále více lidí, kterým váš dar zásadně pomůže.

Daránek dětem: Vojtovy trable s distanční výukou
20. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Vojtovy trable s distanční výukou

Vojtův tatínek vážně onemocněl a přišel o práci. Rodinu to rozdělilo; Vojta teď bydlí s maminkou a bráchou v azylovém domě pro matky s dětmi v tísni. Maminka intenzivně hledá práci, aby zase dokázala platit nájem a měla na živobytí pro celou rodinu. O Vojtovi říkají, že je šikovný, a do školy chodí moc rád. Po letních prázdninách se těšil, že zase uvidí kamarády, ale jako mnoho jiných dětí musel nakonec sedět doma. Vyučování přes počítač mu moc nejde, nemá náležité vybavení a připojení vázne. Tablet, který od kohosi dostali, mu starší bratr nerad půjčuje a máma počítačům nerozumí.

Jarní kolo potravinové sbírky proběhne 24. dubna
14. dubna 2021 Články o akcích

Jarní kolo potravinové sbírky proběhne 24. dubna

Charita je partnerem potravinové sbírky, která se koná dvakrát ročně v obchodních řetězcích. Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci nákupem a darem trvanlivých potravin a drogerie. Oblastní charita Tišnov se do sbírky zapojí 24. 4. 2021 od 8 do 18 hod v prodejně Albert v Tišnově na Nádražní ulici. Získané potraviny pomohou lidem v našem regionu, kteří se vlivem nejrůznějších okolností ocitli v sociální nouzi.

Analýza: Řešení následků byznysu s dluhy mají poslanci na stole
13. dubna 2021 Charita Česká republika

Analýza: Řešení následků byznysu s dluhy mají poslanci na stole

Nová analýza Centra pro společenské otázky – SPOT mapuje vznik a růst dluhů od nultých let do současnosti. Identifikuje celkem čtyři pilíře byznysu s dluhy, tři z nich se v předchozích letech podařilo zákonodárcům odstranit či omezit. Poslance čeká ve středu 14. dubna závěrečné a klíčové projednávání novely exekučního řádu, která má řešit vedle přetrvávajících důsledků systémových příčin dluhových pastí z minulosti poslední z pilířů – volný trh s exekucemi.

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni
12. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni

Adélka bydlela s maminkou a mladší sestrou v jednom pokoji malého panelového bytu; druhý pokoj obývali děda a babička. Společná kuchyň byla tak malá, že se v ní museli střídat. Adélka má ještě pradědečka, a když se mu přitížilo a už se o sebe nedokázal postarat, vzala si ho rodina k sobě. V nevelkém bytě se tak ještě víc mačkali a čtvrťačka Adélka přišla v době distanční výuky o jakoukoli možnost soustředit se na učení. Nemohla si ani v klidu volat s kamarády, kteří jí moc chybějí.

Postní almužna končí. Začíná sběr postniček.
11. dubna 2021 Články o akcích

Postní almužna končí. Začíná sběr postniček.

Jedenáctým dubnem končí sbírka Postní almužna. Postničky je možné až do 30. 4. 2021 v době mší odevzdávat zpět do kostelů, nebo v pracovní dny přinést přímo na Oblastní charitu Tišnov, na ulici Tyršova 391 v Tišnově. O výtěžku sbírky i způsobu využití vás budeme informovat prostřednictvím vašich farností. Veškeré informace o sbírce naleznete také na našich webových stránkách. 

Daránek dětem: Sportovní přání čtyř sourozenců
6. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Sportovní přání čtyř sourozenců

Janička, Jitka, Dominik a Petr jsou čtyři sourozenci ve věku od devíti do čtrnácti let. Paní Jitka je samoživitelka. Bydlí v podnájmu ve vesnici, odkud děti donedávna denně pěšky doprovázela do nedalekého města do školy. Rodina musí vyžít z dávek, protože skloubit péči o čtyři školáky se zaměstnáním se paní Jitce nedaří – a v době distanční výuky je to nemyslitelné.