Veřejné sbírky

 

780X490_tri_kralove_dort

Tříkrálová sbírka 1. - 24. ledna

Akce navazuje na tradici koledování na Tři krále (tj. 6. ledna) a má charakter celonárodní sbírky. Koledníci v prvních lednových dnech vyrážejí do ulic tišnovského děkanství, šíří mezi lidmi boží požehnání a poselství lásky a prosí přitom o příspěvek pro lidi v nouzi.  

Více informací o sbírce

 

IMG_20210208_093108 (1)

Postní almužna

Nejen lidé věřící, ale také všichni, kdo se chtějí přidat, jsou během předvelikonočního postního období zváni k účasti na starobylé postní tradici – almužně. Princip je jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky. Postničky se začátkem Velikonoc vrací do kostela a získané  prostředky poté církev prostřednictvím místní Charity využije na  pomoc potřebným.

Více informací o sbírce

 

Kolacek slogan

Koláč pro hospic           

Veřejná sbírka na podporu domácíhospicové péče. Vždy začátkem října nás můžete najít na stáncích v Tišnově a Kuřimi a také v mnoha spřátelených firmách. Za příspěvek na hospicovou péči vás odměníme sladkým koláčem. Podpořte i vy péči o nevyléčitelně nemocné v závěru života.

Více informací o sbírce

 

POtravinová sbírka

Sbírka potravin

Dvakrát ročně pořádá Asociace potravinových bank dobročinnou sbírku potravin, do které se jako parner zapojuje také Charita. Myslete při svém nákupu i na potřebné a věnujte trvanlivé potraviny.

Více informací o sbírce