TKS 2022

 

Přispějte do Tříkrálové sbírky a připojte se k její pomoci

Na dobrý skutek ještě není pozdě! Tři krále už sice v ulicích nepotkáte, ale on-line nebo příspěvkem na sbírkový účet můžete Tříkrálovou sbírku podpořit až do 30. dubna.

 

Další jednoduché možnosti přispění

 

 

STATICKÉ POKLADNIČKY

Statické pokladničky je na jejich stanovištích možné najít jen do 16. ledna 2022. Po tomto datu prosím využijte některou z dalších možností přispění do Tříkrálové sbírky.

 

Připravili jsme na veřejných místech stálé kasičky, do kterých můžete přispět.

Najdete je v mnoha obcích a městech tišnovského děkanství.

 

SEZNAM MÍST SE STATICKOU POKLADNIČKOU

 

 

 

BANKOVNÍM PŘEVODEM

Tato možnost už není platná! Finance na účet oblastní Charity již nebudou přičteny!

Přispějte na účet Tříkrálové sbírky s variabilním symbolem pro Oblastní charitu Tišnov.

číslo účtu:

66008822/0800

VS:

777 966900

QR TKS Tišnov

Chci vystavit potvrzení o daru

 

 

ON LINE KASIČKA

 

Vhoďte svůj příspěvek do virtuální kasičky na webu Tříkrálové sbírky. 

Ve druhém kroku nezapomeňte vybrat Oblastní charitu Tišnov, aby sbírka mohla pomáhat přímo v našem regionu. 

KLIKNI A PŘISPĚJ ON LINE

 

Jak vložit do on line kasičky příspěvek přímo pro Oblastní charitu Tišnov? Videonávod najdete níže pod tímto textem nebo v odkazu.

 

 

 

Podívejte se, jak přispět do on line kasičky   

 

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku
3. února 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku

Děkujeme vám všem, kteří myslíte na druhé!

Máme sečteno. Výtěžek Tříkrálové sbírky je rekordní!
2. února 2022 Články

Máme sečteno. Výtěžek Tříkrálové sbírky je rekordní!

Máme sečteno! Děkujeme za vlídné přijetí našich koledníků i za štědré dary. Do letošní Tříkrálové sbírky jste v tišnovském děkanství darovali rekordních 2 076 818 Kč. Z toho do kasiček 2 015 867 Kč a 60 951 Kč on-line. Nesmírně si vaší přízně, důvěry a vzrůstající podpory vážíme. Vaše solidarita přináší pomoc lidem z našeho regionu. Pomoc pro nemocné, zdravotně znevýhodněné, umírající i pro lidi v akutní nouzi. Stejně tak si vážím všech koordinátorů a také více než tisícovky dobrovolníků, kteří v chladných lednových dnech nezištně věnovali svůj čas pomoci druhým.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje
17. ledna 2022 Charita Česká republika

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje

Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku
10. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku

V neděli 9. ledna proběhl patnáctý ročník Tříkrálového koncertu v přímém přenosu na ČT1, který tradičně doprovází Tříkrálovou sbírku. Letos diváci poslali 1 069 044 korun, za které mockrát děkujeme! Výtěžek pomůže lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka pokračuje: Koledníci rozdávají radost a Tříkrálový koncert slibuje bohatý program
7. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka pokračuje: Koledníci rozdávají radost a Tříkrálový koncert slibuje bohatý program

Tříkrálová sbírka již běží. Největší sbírková akce se koná celostátně již dvaadvacátým rokem. Letos se jí naši koledníci nemohli dočkat obzvlášť, protože v loňském roce kvůli protipandemickým opatřením koledovat nemohli. Opět se tedy můžete těšit nejen na koledníky, ale i na Tříkrálový koncert, který na Jedničce odvysílá Česká televize v neděli 9. ledna.  

Reportáž z koledování: Tříkrálová sbírka sbližuje
6. ledna 2022 Charita Česká republika

Reportáž z koledování: Tříkrálová sbírka sbližuje

Je středa 5. ledna 2022. Poprvé se účastním Tříkrálové sbírky, na tři hodiny se ze mě stává Kašpar. Spolu s Jarmilou a Honzou oblékáme kostýmy a jdeme na Vinohradskou ulici v Praze.

V brněnské diecézi startuje Tříkrálová sbírka 2022
30. prosince 2021 Diecézní charita Brno

V brněnské diecézi startuje Tříkrálová sbírka 2022

Už 1. ledna 2022 začne Tříkrálová sbírka. Po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny se na tradiční koledování těší stovky koledníků v královských kostýmech. Dárcům přinesou požehnání do nového roku a příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi. Stejně jako v loňském roce mohou lidé věnovat peníze i online na webu www.trikralovasbirka.cz nebo do volně stojících kasiček na veřejných místech.

Tříkráloví koledníci v lednu vyjdou
29. prosince 2021 Články

Tříkráloví koledníci v lednu vyjdou

Čas vánoční je v jeho závěru už tradičně spojen s časem Tříkrálové sbírky. Sbírka navazuje na dávnou tradici, má však i v dnešní době co říci. Není to jen starý zvyk, který se snažíme předávat dále. Je to poselství o tom, že láska je zde stále mezi námi. A že mnohým z nás není lhostejný osud druhých lidí, kteří se nějakým způsobem ocitli v nouzi. V loňském roce sbírka kvůli špatné epidemické situaci probíhala v on line prostoru, v letošním roce máme lepší zprávy - v lednu tříkráloví koledníci do ulic vyjdou.

Máme sečteno! Výtěžek Tříkrálové sbírky ukázal vaši ochotu pomáhat.
15. února 2021 Články

Máme sečteno! Výtěžek Tříkrálové sbírky ukázal vaši ochotu pomáhat.

Tříkrálová sbírka 2021 – poněkud netradičně bez jediného tříkrálového koledníka, s pokladničkami pouze na veřejně přístupných místech a poprvé v on line prostoru. Tento ročník sbírky, který nám zprvu přidělával vrásky na čele, se velmi brzy změnil v souběh mnoha úžasných událostí, na jejichž konci je pro Charitu Tišnov krásný výtěžek 1 253 516 Kč. Děkujeme za úžasnou spolupráci našim asistentům, pracovním kolektivům, obcím, organizacím i farnostem. Děkujeme za všech více než 140 míst, kde jste byli ochotni umístit tříkrálovou pokladničku, za vaše nabídky pomoci, za práci našich dobrovolníků i za vaše milé vzkazy a štědré příspěvky do sbírky.

Máme vítěze tříkrálové soutěže!
1. února 2021 Články

Máme vítěze tříkrálové soutěže!

Máme výherce naší tříkrálové soutěže! Každý ze 45 zaslaných obrázků betlémských hvězd a třech králů dostal své číslo a byl zařazen do fotogalerie, kterou si můžete prohlédnou v článku níže. Čtyři z těchto krásných obrázků  jsme vylosovali a poputují k nim naše ceny.
Všem zúčastněným děkujeme, že jste s námi šířili tříkrálové poselství a vítězům gratulujeme!

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí
19. ledna 2021 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Až do neděle 24. ledna mohou lidé podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní ročník je v mnoha ohledech zvláštní. V prodlouženém termínu sbírky nejsou v zasněžených ulicích tři králové, ale koleda probíhá především ve virtuálním světě. V menších obcích a městech se organizátorům daří také umísťovat volně přístupné kasičky.

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online
13. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Částku 2 163 861 Kč poslali během Tříkrálového koncertu diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem připomenout.

Tříkrálová soutěž
13. ledna 2021 Články

Tříkrálová soutěž

Máme výherce naší tříkrálové soutěže! Ze 45 obrázků betlémských hvěz, každý dostal své číslo a byl zařazen do fotogalerie, kterou si můžete prohlédnou v článku níže. Čtyři z těchto krásných obrázků  jsme vylosovali a poputují k nim naše ceny:   4. cena - výtvarná sada - vyhrává obrázek č. 17 - jedno z dětí školní družiny ZŠ Předklášteří 3. cena - stavebnice Lego - vyhrává obrázek č. 32 - hvězda od Aničky a Klárky 2. cena - Dino puzzle 1000 dílků - vyhrává obrázek č. 11 - jedno z dětí školní družiny ZŠ Předklášteří 1. cena - společenská hra Nova Luna - vyhrává obrázek č. 34 - 1.A ZŠ 28. října Tišnov Gratulujeme!

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku
7. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

Požehnání otce biskupa
31. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Požehnání otce biskupa

Tradičně se při startu Tříkrálové sbírky scházeli koledníci z celé diecéze v brněnské katedrále k slavnostnímu požehnání. Letošní 21 sbírka se ale posunula do virtuálního světa a osobní setkání není možné. Diecézní biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle proto připravil speciální video-požehnání. Prostřednictvím toho videa požehnal všem, kteří se letos propojují pouze v online koledování.

Tříkrálová sbírka proběhne kvůli covidu online
29. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka proběhne kvůli covidu online

Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření posouvají Tříkrálovou sbírku do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému PES nedovolují uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Od 1. do 24. ledna 2021 proto tři králové připravili koledu virtuální. Podpořit Diecézní charitu Brno mohou lidé přímo na webu www.trikralovasbirka.cz prostřednictvím online kasičky, kde si i sami zvolí konkrétní Charitu, které pomohou. Na webu sbírky a brněnské Charity jsou pro dárce připraveny i video dárky, které budou virtuálně šířit tříkrálovou radost a požehnání, které ke sbírce neodmyslitelně patří.

Koledníky i dárce hlídá PES
28. prosince 2020 Články

Koledníky i dárce hlídá PES

I Tříkrálovou sbírku ovlivňuje epidemiologická situace v České republice. Připravujeme vše tak, abychom mohli šířit radost a požehnání prostřednictvím koledy bezpečně. I naše koledníčky a dárce ohlídá Protiepidemický systém – PES.

Koleda bude online
25. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online
14. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online

Tříkrálová sbírka se blíží. Navzdory nevyzpytatelné situaci se Charita snaží co nejvíce zachovat její tradiční tvář. V diecézi brněnské (Jihomoravský kraj a část kraje Vysočina) sbírku nově posílí online koncert, benefice, zdravice a povzbuzení známých osobností, reportáže z míst, kde příspěvky od dárců pomáhají, nebo virtuální hádanka. Pokud u lidí tentokrát nezazvoní koledníci, stačí rozkliknout sociální sítě jednotlivých Charit a „otevřít“ tak dveře svých domovů, aby tam mohla vstoupit radost, naděje, láska a požehnání.

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2021 na  Tišnovsku a  Kuřimsku  jsou v plném proudu
14. prosince 2020 Články

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2021 na Tišnovsku a Kuřimsku jsou v plném proudu

Společně s koncem roku se blíží i další ročník Tříkrálové sbírky. Velice si vážíme vzrůstající podpory Tříkrálové sbírky, vaší vlídnosti, s kterou přijímáte koledníky a také vaší štědrosti, díky které můžeme pomáhat tam, kde nás lidé potřebují. Tříkrálová sbírka vytváří každoročně společenství lidí, které přináší poselství lásky, pokoje a radosti do našich domovů. 
Vývoj posledních týdnů přináší více otázek než odpovědí, a to i co se týká organizace sbírky. Přípravy sbírky jsou v plném proudu.  Tříkráloví dobrovolníci jsou již připraveni a všichni doufáme, že začátkem nového roku bude moci v ulicích zaznít „My tři králové jdeme k vám“ a křídou napsané K+M+B ozdobí mnohé domy tišnovského děkanstvím na znamení toho, že sem koledníci přinesli tříkrálové požehnání.

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.