Sokolský pochod přilákal téměř 300 účastníků Zobrazit fotogalerii
12. května 2022 Články o akcích

Sokolský pochod přilákal téměř 300 účastníků

Na sváteční den – 8. května – připadá každoročně tradiční sokolské akce Pochod župou Pernštejnskou. Letos se jednalo už o 30. ročník dálkového pochodu a stejně jako vloni se do této akce zapojila také tišnovská Charita.  Nově se pochod stal součástí celorepublikové iniciativy Běhy pro hospice a účastníci pochodu tak svou registrací mohli zároveň podpořit charitní domácí hospic Porta Vitae. Přímo na pochodu jsme se pak s většinou z vás potkali na občerstvovací stanici v obci Sejřek.

Po propršené sobotě přišlo v neděli počasí jako stvořené pro pochod. Sluníčko a teploty kolem 20 stupňů přilákaly k pochodu župou Pernštejnskou téměř 300 účastníků, kteří si mohli zvolit některou z cyklistických či pěších tras dlouhých od 8 do 65 km. Trasy měly společný cíl – hrad Pernštejn. Ještě před ním se ale všechny scházely v obci Sejřek, kde jsme díky našim sponzorům mohli unaveným výletníkům připravit občerstvení –  grilovanou klobásu a pivo, pro děti a ostatní sladkomily palačinky s lískooříškovým krémem a řádnou porcí šlehačky, vařili jsem kávu z místní pražírny, nabídli bylinkový čaj nebo čerstvou vodu s mátou a do batohu jste si mohli přibalit pitíčka nebo tatranky. Dobrovolné příspěvky za občerstvení plnily zapečetěné pokladničky a jejich výtěžek byl určen pro Domácí hospic Porta Vitae.

"Do sokolského pochodu se tišnovská Charita poprvé zapojila loni. Akce měla pozitivní ohlas a jsme tak rádi, že jsme se letos mohli zapojit znovu, " chválí spolupráci se spolkem Sokol Jaroslava Klapalová - ředitelka tišnovské Charity. "Tento ročník pochodu je také nově součástí iniciativy Běhy pro hospice, takže účastníci pochodu mohli běžet (nebo jít) pro dobrou věc."

Děkujeme všem účastníkům pochodu za pohodovou a přátelskou atmosféru, která se na naší občerstvovací stanici udržovala celý den, děkujeme obci Sejřek za skvělé zázemí a děkujeme také našim sponzorům, bez kterých bychom pro vás nemohli tolik dobrot připravit.

Výtěžek z dobrovolných příspěvků za občerstvení společně s příspěvky z registrací v rámci Běhů pro hospic ve výši 16 813 Kč bude věnován na charitní domácí hospic Porta Vitae. Děkujeme.

Děkujeme