Rukodělné stánky i strom přání najdete u příležitosti Dne Charity v parku pod kostelem
13. září 2020 Články o akcích

Rukodělné stánky i strom přání najdete u příležitosti Dne Charity v parku pod kostelem

Rukodělné stánky, dárky od srdce a strom přání najdete u příležitosti Dne Charity 23. září odpoledne v tišnovském parku pod kostelem. Na ukázky řemesel se budete moci nejen podívat, ale především si je vyzkoušet a vyrobit tak drobný dárek. Dárek pro lidi, na které se snadno zapomíná. Lidem v těžké životní situaci můžete zanechat povzbudivý vzkaz či modlitbu na stromu přání.

To, co od srdce a vlastníma rukama vyrobíte, darujete babičce, osamělému sousedovi nebo třeba klientům našich charitních nebo jiných sociálních služeb. Tomu, komu budete chtít udělat radost. Smyslem celé akce je probudit v lidech sounáležitost, naučit je dívat se kolem sebe a prostřednictvím (byť jen malého) dárečku potěšit druhé. Ukázat, že tu pro ně někdo je a někdo na ně myslí.

Potěšit je možné nejen dárkem, ale i slovem. Na „Stromě přání“ přímo v parku budou připravené stužky, na které můžete zavěsit povzbudivý vzkaz, přání či modlitbu pro lidi, kteří zrovna prochází v životě složitým obdobím, cítí se osamělí nebo prostě mají jen špatný den. Přání zůstanou na stromě několik dní a každý, kdo bude potřebovat podporu, si může takové přání „utrhnout“. Je totiž stejně důležité pomáhat, jako umět pomoc přijmout.

Akce je realizována za podpory MAS, Brána Vysočiny, je určena všem generacím a vstup na akci i materiál na výrobu dárků je zdarma.

Plakátek k akci