Vánoční charitativní besídka - 18.12. 2018 - kostel Sv. Václava Tišnov

Vánoční charitativní besídka - 18.12. 2018 - kostel Sv. Václava Tišnov

Farnost Tišnov a Předklášteří,ve spolupráci s městem Tišnovem, pořádají dne 18.12.2018 v kostele Sv. Václava v Tišnově od 18. hodiny  "Vánoční charitativní besídku". Výtěžek bude věnován šestiletému Vojtíškovi, který se narodil s cytomegalovirovou infekcí a v současné době nechodí a nemluví. Přijďte v předvánočním čase podpořit dobrou věc a udělat malému Vojtíškovi a jeho rodině tyto Vánoce o něco krásnější.

Charitativní besídka.jpg

Průvodní dopis charitativní besídky:

Dobrý den přátelé,

18. prosince se uskuteční 2. ročník Vánoční charitativní besídky, a proto je na čase oznámit, komu letošní výtěžek věnujeme. Návrhů se nám sešlo hned několik, avšak vybrat jsme mohli bohužel jen jeden.

Rozhodli jsme se pomoci šestiletému Vojtíškovi Cimbálníkovi z Olší, který se narodil s cytomegalovirovou infekcí a v současné chvíli stále nechodí a nemluví. Vojtíšek je však bojovník, který to nevzdává. Každý rok navštěvuje lázně Klimkovice a vždy, když se z ozdravného pobytu vrátí, je vidět velký posun směrem dopředu. Dnes už se Vojtíšek zvládá postavit, pokud má vedle sebe oporu, o kterou se může opřít. Léčebný pobyt v Klimkovicích je však velice nákladnou procedurou v řádech desítek tisíc korun, a proto veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na další Vojtíškův pobyt v Klimkovicích.

Vojtíškovi můžete pomoci i jinak a to sběrem plastových víček z použitých PET lahví, který stále probíhá. Sběrná místa nebo vyzvednutí nasbíraných víček lze domluvit po telefonu nebo e-mailem s maminkou Vojtíška. Jana Cimbálníková, tel.: 723 815 651, e-mail: jana.cim@centrum.cz

Pokud byste chtěli pomoci, avšak na besídku nemůžete přijít, prosíme Vás alespoň o sdílení události, případně pozvěte rodinu, přátelé a blízké, ať se nás za měsíc sejde plný kostel.

Pavel Fic