Potravinové banky pomáhají lidem v nouzi: v loňském roce shromáždily téměř 4 200 tun potravin

Potravinové banky pomáhají lidem v nouzi: v loňském roce shromáždily téměř 4 200 tun potravin

Česká federace potravinových bank uveřejnila výsledky své činnosti za rok 2018. Potravinové banky spolupracovaly s 617 odběratelskými neziskovými organizacemi po celé České republice a potravinovou pomoc obdrželo přes 100 000 osob.

 

Hodnota potravin, které banky pomohly zachránit, je přibližně 282 milionů Kč. Díky činnosti bank vzniká i úspora přibližně 30 milionů Kč za případnou likvidaci neprodejných potravin, které by mířily na skládku nebo do spalovny. Hlavní činností potravinových bank je potravinová podpora obyvatel České republiky, kteří se ocitli v nouzi.

Celých 400 tun potravin darovali lidé ve veřejných potravinových sbírkách. Pro banky se jedná o důležitý zdroj potravin. Skladba darovaných potravin ze sbírek je rozmanitější a zaměřuje se na základní potraviny s delší trvanlivostí a drogerii.

Naše oblastní charita se v roce 2018 na podzim zapojila do K-potravinové sbírky prodejního řetězce Kaufland v Kuřimi. Díky vaší štědrosti jsme získali více než 250 kg potravin, které aktuálně rozdělujeme lidem v nouzi. Za tuto pomoc velice děkujeme a doufáme, že i v letošním roce při některé z potravinových sbírek budete při svém nákupu myslet na potřebné. Děkujeme!

Celý článek s podrobnější zprávou si můžete přečíst zde:

http://www.spolecenskaodpovednostfirem.cz/obsah/999/potravinove-banky-pomahaji-lidem-v-nouzi-v-lonskem-roce-shromazdily-temer-4-200-tun-potravin/