Oblastní charita Tišnov

Postní almužna 2018

Postní almužna 2018

„Všude tam, kde je člověk, je místo pro dobrý čin“

Lucius Annaeus Seneca

V nastávajícím postním období, které následuje po masopustním čase, můžeme zaměřit svou mysl a srdce na potřebné okolo nás. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Návrat ke starobylé křesťanské postní tradici – almužně, nás navrací k sobě samým. Patří k odvěké touze člověka pomáhat a proměňovat dobré myšlenky ve skutky.

Je mnoho možností, jak to uskutečnit. Můžeme se například vzdát něčeho pro nás příjemného ve prospěch druhých. Nemusí to být veliké věci, stačí jen maličkosti jako sladkosti, alkohol, káva nebo kouření. Postní almužna se může tak stát pro celou rodinu, pro děti i rodiče, myšlenkou k proměně našeho srdce během tohoto období.

Projekt Postní almužna probíhá od 14. února 2018 (Popeleční středa) do 2. neděle velikonoční, která bude 8. dubna 2018. Lidé si mohou na začátku postního období vyzvednout papírové krabičky (tzv. postničky) ve svých farnostech.

Peníze, které se získají v Postní almužně pomohou lidem v nouzi a každý z nás může svými preferencemi podpořit různé záměry, které jsou uvedené na „postničce“.

Postnička 2018

dopis k postní almužně 2018 Tišnov.pdf

dopis OB k postní almužně 2018 Tišnov.pdf