Oblastní charita Tišnov

manažer kvality a sociální pracovník NZDM

Místo výkonu: Ráboňova 116, 666 01 Tišnov
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: 1.9.2018
Výběrové řízení: Ano

Ředitelka Oblastní charity Tišnov

vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice:

manažer kvality (metodický pracovník)

a sociální pracovník nízkoprahového klubu pro děti a mládež

Popis pracovní pozice:

V termínu 9/2018-8/2020 budeme realizovat projekt Podpora kvality sociálních služeb financovaný z OP Zaměstnanost. Projekt zavádí metodickou podporu zaměstnancům sociálních služeb v oblasti kvality soc. služeb. V rámci projektu nabízíme pozici manažera kvality (metodický pracovník) pro Oblastní charitu Tišnov ve výši 0,5 úvazku.

Jako druhou 0,5 úvazku nabízíme pozici sociálního pracovníka Nízkoprahového klubu pro děti a mládež Čas v Tišnově.

Pozice na sobě nejsou závislé a je možné se o tyto pozice zajímat souběžně i odděleně, tzn. uvítáme i zájemce o jednotlivé poloviční úvazky.

Náplně práce:

Manažer kvality (metodický pracovník)

* metodické vedení sociálních služeb a výkon související činností v oblasti kvality SSL

* poradenská, konzultační činnost pracovníkům SSL

* metodická podpora při zavádění legislativních změn v oblasti SSL do praxe

* spolupráce s externími odborníky, odborným garantem, realizačním týmem projektu

* absolvování vzdělávání v oblasti kvality SSL (plnění SQSS a zákonných povinností)

* účast v pracovních skupinách určených k řešení problémů v oblasti kvality SSL

* místo výkonu práce Tišnov, cestování do sociálních služeb, na porady do Brna

Sociální pracovník Nízkoprahového klubu pro děti a mládež Čas Tišnov

* výkon činnosti sociálního pracovníka dle z.č. 108/2006 Sb., o soc. službách

- smysluplná a kreativní práce v mladém kolektivu

* možnost seberealizace a dalšího vzdělávání

* práce pod supervizí a odborným vedením

* místo výkonu práce v Tišnově a Lomnici

Předpoklady:

* znalost legislativy – zákon o sociálních službách a související předpisy

* zkušenost s inspekcí SQSS (hodnocený nebo hodnotitel) výhodou

* zkušenost se zaváděním nebo revizí SQSS (výhodou zkušenost s více typy služeb) výhodou

* praxe v poskytování sociálních služeb min. 3 roky – výhodou pozice vedoucího služby

* zkušenosti s prací s mládeží a prevencí sociálně-patologických jevů

Pro obě pozice:

* vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání sociálního pracovníka dle z.č. 108/2006 Sb., o soc. službách

* velmi dobrá znalost uživatelské práce PC

* velmi dobré komunikační, organizační schopnosti, samostatnost, aktivní přístup k práci, zodpovědnost, schopnost sebeřízení, analytické myšlení, pečlivost

* morální bezúhonnost

* odolnost vůči stresu

Nabízíme:

* plný pracovní úvazek (v případě zájmu možnost rozdělení pracovních pozic)

* pracovní poměr na dobu určitou od 1.9.2018 do 31. 8. 2020

* samostatnou práci ve stabilní a zavedené organizaci

* možnost spolupráce s odborníky v oblasti kvality sociálních služeb

* odborný růst v oblasti kvality soc. služeb a v prostředí velké organizace s širokým spektrem sociálních služeb

* příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv

* 5 týdnů dovolené

* flexibilní pracovní doba

* stravenky

Předpokládaný nástup k 1.9.2018 Zájemci zašlou motivační dopis a strukturovaný životopis na email: tisnov@tisnov.charita.cz

Do předmětu emailu uveďte „manažer kvality OCH Tišnov a sociální pracovník Čas Tišnov“.

Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.

Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení, pokud nebude vybrán vhodný kandidát. Zasláním svých údajů uvedených v životopise a motivačním dopise dáváte souhlas, aby organizace Diecézní charita Brno, tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno zpracovala vaše osobní údaje pro účely spolupráce v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. "O ochraně osobních údajů" ve znění pozdějších předpisů, a to až do odvolání písemnou formou.